menusearch
mehrjoor.ir

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

جستجو
16 آذر روز دانشجو مبارک 16 آذر روز دانشجو مبارک 16 آذر ماه نشان از ایستادگی، شجاعت، آزادگی و اندیشه ورزی دانشجویانی است که ادامه دهنده راه شهیدان و جان برکفانی همچون شریعت رضوی‌ها، قندچی ها و بزرگ‌نیاها هستند. روز دانشجو فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ قشر عظیم دانشجویان و سرنوشت سازان را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آن ها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده‌اند. چه بزرگ مردان و بزرگ زنانی که در راه آزادگی، علم اندوزی و جهاد در راه علم و دانش جان خود را فدا کردند تا امروز ایران اسلامی بتواند در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی دنیا بدرخشد. شنبه شانزدهم آذر ۹۸ گوهر خيررسانی گوهر خيررسانی در شرايط اقتصادی دشوار امروز و تنگناهای متعدد زندگی اين زمانه، سودمند بودن برای جامعه و به خصوص، خیررسانی به افراد جامعه، یک توفیق الهی است که نصیب هرکس نمی‌شود و به خاطرِ داشتنِ چنين توفیقی، شايسته است خدا را شاکر بود. نفع‌رسانی به بندگان خدا، از توصیه‌های خداوند است. محبوب‌ترین فرد نزد خداوند کسی است که خیر بیشتری به دیگران برساند.(2) اهميت موضوع خيررسانی به مردم تا جایی است که در فرمايش امام عسکری (عليه السلام) در کنار ايمان به خدا قرار گرفته است. شنبه شانزدهم آذر ۹۸ سرزمینی برای سرمایه‌گذاری سرزمینی برای سرمایه‌گذاری روح‌الله مهرجواستاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه اجتماعی ‪-‬ انباشت سرمایه، قابلیت پیش بینی آینده در کوتاه مدت و بلند مدت، امنیت سرمایه و بسترهای سرمایه گذاری، احترام به اصل مالکیت و ... عباراتی هستند که اگر در کشورهای توسعه‌یافته به بررسی آنان بپردازیم خواهیم دید که اقتصادهای بزرگ چگونه با این مفاهیم برخورد می‌کنند و اقتصادهای ناموفق چه برخوردی با این موارد دارند.
بدون تردید پرداختن به این موارد در کشور ما نیز می‌تواند به برخی از سوال‌ها و چراهای ما پاسخ دهد، چرا اقتصاد ایران با وجود منابع متعدد خدادادی، نیروی انسانی بی‌بدیل هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود دست یابد؟ اما طبیعتاً بررسی همه این ابعاد امری مهم و همه جانبه است بنابراین به دلیل اتفاقاتی که در هفته‌های اخیر پس از گرانی بنزین در کشور رخ داد در این مقال به بررسی چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.
سه شنبه دوازدهم آذر ۹۸
ندای خاموش رسانه ملی ندای خاموش رسانه ملی روح‌الله مهرجواستاد دانشگاه و پژوهشگر اجتماعی ‪-‬ یکی از جنگ‌هایی که این روزها علیه ایران اسلامی در جهان صورت می‌گیرد، جنگ‌ رسانه‌ای است که کمپانی‌های بزرگ رسانه‌ای جهان از جمله بی‌بی‌‎سی، سی‌ان‌ان و ... به دو صورت مستمر و فوق‌العاده به انجام می‌رسانند. مساله ایران برای رسانه‌های مختلف جهانی یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی است که همواره فعالان رسانه‌ای به آن توجه دارند و به عنوان یکی از سوژه‌های خاص که مورد توجه مردم سراسر جهان قرار دارد؛ مطرح است. به همین دلیل زمانی که یک رویداد خاص در ایران رخ می‌دهد، برنامه‌های ویژه و 24ساعته برای پوشش خبری آن اتفاق ترتیب می‌دهند. با کارشناسان و خبرنگاران مختلف صحبت می‌کنند و اهداف و نیت‌های خود را پیش می‌برند، اخبار را زیرنویس می‌کنند و هر سخن را به زبان‌های مختلف از طریق مجریان، خبرنگاران و کارشناسان بیان و تکرار می‌کنند تا در ذهن مخاطب بنشیند و اثر خود را برجای بگذارد. زمانی هم که مخاطب ایرانی در شبکه‌های داخلی خبری نمی‌بیند و رسانه‌های ملی و روزنامه‌ها کمتر بدان می‌پردازند، سه شنبه دوازدهم آذر ۹۸   ساده است! اقتصاد دستور قبول نمی‌کند ساده است! اقتصاد دستور قبول نمی‌کند روح‌الله مهرجو-استاد دانشگاه و پژوهشگرحوزه اجتماعی اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در کشور رخ داد مولود یک اصل ساده است که همه می‌دانند اما نادیده گرفتند، و آن این است که اقتصاد دستور پذیر نیست. در اقتصادی پویا، واقعی شدن قیمت بنزین یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید رخ دهد. به عبارت دیگر امروز […] شنبه نهم آذر ۹۸
شرکت سازنده