menusearch
mehrjoor.ir

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

جستجو
«دعایی جامع در روز تجمع» «دعایی جامع در روز تجمع» مناسبت‌های مختلف اسلامی، زمینۀ توجّه به خدای متعال و زنده‌کنندۀ یاد او در زندگی و فکر مسلمانان است و برای بسیاری از این مناسبت‌ها، اعمال و دعاهای بخصوصی، از جمله نماز، بیان شده‌است. در نخستین روز ماه شوّال، که "عید فطر" است، پس از یک ماه عبادت و روزه‌داری و به شکرانۀ این توفیق، باید نماز خواند. این نماز، در زمان حضور امام معصوم، واجب است و باید به جماعت خوانده‌شود ولی در زمان ما (زمان غیبت) مستحب است.

نماز عید فطر، با معنویت خاصّی که دارد، دل‌ها را متوجّه خدا می‌کند؛ حالت توبه و استغفار در دل‌ها ایجاد می‌سازد و مستحب است که انسان پیش از نماز عید، غسل کند، دعاهای خاصّی را بخواند، و در فضای باز و در زیر آسمان به نماز بایستد.
پنج شنبه شانزدهم خرداد ۹۸
سرمایه گذاری خارجی سرمایه گذاری خارجی مصاحبه اختصاصی با روزنامه کره جنوبی
در خصوص سرمایه گذاری خارجی
پنج شنبه شانزدهم خرداد ۹۸
زنگ خطری که شنیده نمی‌شود زنگ خطری که شنیده نمی‌شود همدلی| آذر لطفی: جامعه به خبرهای بد و خشونت‌بار عادت کرده است و دیگر خشونت‌بارترین خبرها را هم تنها برای ساعاتی می‌تواند نگاه شهروندان را به خود معطوف کند. پیامک‌های طعنه‌آمیز و طنزآمیز در برخورد با اتفاقات خشن در جامعه مثال روشنی از این بی‌تفاوتی و عادت به خبرهای از این دست در جامعه است، اما با این حال در چند وقت اخیر شاهد اتفاق‌های خشونت‌باری بودیم که به نظر می‌رسد مرزهای خشونت را جابه جا کرده و ضرورت تامل و بررسی بیشتر پدیده خشونت را پیش از پیش گوشزد می‌کند.
یکشنبه دوازدهم خرداد ۹۸
فغان امریکا از جبهه مقاومت فغان امریکا از جبهه مقاومت همدلی| فرا رسیدن روز قدس فرصتی در اختیار پژوهشگران و محققان قرار می‌دهد که شرایط منطقه‌ای و جهانی را بار دیگر بازخوانی کنند و سطوح طرفین مخاصمه که مصداق بارز مبارزه حق و باطل است را بسنجند. پس از 40 سال که جمهوری اسلامی حقوق مسلمانان را فریاد کرده است، امروز شاهد افول نفوذ استکبار و افزایش نفوذ معنوی انقلاب اسلامی هستیم. امروز قدس به نمادی بین المللی بدل شده است و مظلومیت فلسطینیان را فریاد می‌کنند و هر سال صدایی رساتر پیدا می‌کند. عضو کمیسیون جمعیت دفاع از ملت فلسطین و مدرس دانشگاه با بیان اینکه امریکا از جبهه مقاومت به شدت عصبانی است به همدلی گفت: امریکا و اسرائیل و حامیان منطقه‌ای آنان حاضر به رشد و توسعه انقلاب اسلامی در منطقه نیستند و از بین رفتن اسرائیل را یک ننگ بزرگ برای خودشان به حساب می‌آورند. پنج شنبه نهم خرداد ۹۸ رسانه بستر جنگ اقتصادی ایران و آمریکا رسانه بستر جنگ اقتصادی ایران و آمریکا
روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
۷ خرداد ۱۳۹۸ - 23 رمضان 1440 - 28 مه 2019

خانه فید خبری شناسنامه روزنامه میثاق نامه روزنامه نگاران ارتباط با ما

عناوین صفحه

۱ - صفحه اول
۲ - سیاست
۳ - جهان
۴ - اقتصاد
۵ - جامعه
۶ - شهرستانها
۷ - فرهنگ وهنر
۸ - صفحه آخر07 خرداد 1398 | فرهنگ و هنر | کد خبر: 62101
0
0
[بازگشت به صفحه]
رسانه بستر جنگ اقتصادی ایران و آمریکا
روح الله مهرجو ‪-‬ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکایی‌ها دوست نداشتند بپذیرند حکومتی بر نگین خلیج فارس حکم براند که با آن‌ها هماهنگ نباشد و از منافع دول غربی دفاع نکند. بنابراین از همان روزهای نخست انواع اقدامات را در پیش گرفتند تا این نهال تازه جوانه زده را به هلاکت برسانند. ترور و انواع مختلف کارشکنی‌ها میسر واقع نشد و بالاخره جنگی نا برابر آغاز شد که هشت سال به طول انجامید. جنگی که روی کاغذ بازنده آن مشخص بود و صدام در ذهن خود می‌پروراند که سه روزه در تهران با رسانه‌ها صحبت خواهد کرد. همان موقع اگرچه دنیا کار جمهوری اسلامی را تمام شده می‌انگاشت اما ملتی بودند که هرگز نپذیرفتند که کارشان تمام شده است. جالب اینکه امروز نیز همان تجربه تکرار شد.
سه شنبه هفتم خرداد ۹۸
شرکت سازنده