menusearch
mehrjoor.ir

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

جستجو
شبکه‌های اجتماعی رکن اول ایجاد شور انتخاباتی هستند شبکه‌های اجتماعی رکن اول ایجاد شور انتخاباتی هستند تهران- ایرنا- "روح الله مهرجو"، استاد دانشگاه معتقد است: شور و نشاط انتخاباتی از طریق رسانه‌ ها در جامعه ایجاد می‌شود. از مشروطه تا کنون روزنامه‌ ها و بعد ها اشکال دیگر رسانه بودند که بازار انتخاباتی را داغ کردند. امروز هم شبکه‌ های اجتماعی به عنوان رکن اول ایجاد شور انتخاباتی محسوب می‌شوند. چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت ۰۰  فرصت بزرگ پیشرفت ایران فرصت بزرگ پیشرفت ایران روح الله مهرجو‪-‬ سال ۱۴۰۰ نیز به مانند سال‌های گذشته با نامی اقتصادی توسط مقام معظم رهبری آغاز شد؛ تولید، پشتیبانی‌ها ومانع زدایی‌ها. عنوانی که تمامی موارد لازم برای رشد اقتصادی را در برگرفته و البته در آن نکته بسیار حائز اهمیت وجود دارد مبنی بر اینکه این شعار بیش از پیش بر نقش هر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه در رشد و رونق اقتصادی اشاره می‌کند. البته طبیعی است که نقش قوه مجریه در این حوزه از سایر قوا بیشتر است اما بدون یاری دو قوه دیگر حصول نتیجه مطلوب امکان پذیرنیست. دوشنبه سی ام فروردین ۰۰ کلاب هاوس نمی‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخابات داشته باشد کلاب هاوس نمی‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخابات داشته باشد یک پژوهشگر حوزه رسانه در ارتباط با این‌که برخی می‌گویند کلاب هاوس در انتخابات پیش رو نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا خواهد کرد، گفت: انتخابات یک پدیده پیچیده چندوجهی است و نمی‌توان بهره‌مندی از یک شبکه اجتماعی را به‌عنوان یک عامل مهم در موفقیت و یا عدم موفقیت یک کاندیدا در این فضا برشمرد.
روح‌الله مهرجو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش خبرگزاری آنا در ارتباط با شبکه اجتماعی «کلاب هاوس» (Club House) و قابلیت‌های این رسانه اظهار کرد: این شبکه اجتماعی رسانه‌ای مبتنی بر صوت است که به افراد این امکان را می‌دهد تا به‌صورت زنده با هم به گفت‌وگو بپردازند.
وی ادامه داد: کلاب هاوس به‌عنوان یک رسانه صوتی در فضای مجازی تاکنون توانسته مخاطبان زیادی را برای خود دست و پا کند ولی همچنان مسیر طولانی تا رسیدن به شبکه‌های اجتماعی پرطرفداری همچون فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام و ... در پیش دارد. شاید بتوان یکی از دلایل آن را انحصار این شبکه اجتماعی برای کاربران سیستم عامل گوشی‌های آیفون دانست، هر چند که شنیده‌ها حاکی از ان است که نسخه اندرویدی کلاب هاوس نیز به زودی عرضه خواهد شد.
دوشنبه سی ام فروردین ۰۰
سیاستگذاری‌ها کشور باید براساس شعار سال تدوین شود سیاستگذاری‌ها کشور باید براساس شعار سال تدوین شود یک پژوهشگر حوزه اجتماعی گفت: در صورتی‌که همه سیاست‌ها و سیاستگذاری‌ها بر اساس شعار سال تعیین شود یک دستی لازم ایجاد می‌شود و در این‌صورت می‌توان مشکلات را به‌صورت ریشه‌ای حل کرد.
روح‌الله مهرجو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه گروه جامعه خبرگزاری آنا در ارتباط با شعار سال و اقداماتی که باید در این خصوص انجام شود، اظهار کرد: امسال هم مقام معظم رهبری، سال را با محتوای اقتصادی نام‌گذاری کردند که این موضوع نشان از اهمیت مسائل اقتصادی دارد.
جمعه بیست و هفتم فروردین ۰۰
نیازمند تغییر قوانین به نفع تولید و سرمایه‌گذار هستیم/ رشد و توسعه اقتصادی پیش‌نیاز تحقق توسعه سیاسی است نیازمند تغییر قوانین به نفع تولید و سرمایه‌گذار هستیم/ رشد و توسعه اقتصادی پیش‌نیاز تحقق توسعه سیاسی است یک استاد دانشگاه گفت: ما نیازمند تغییر قوانین به نفع تولید و سرمایه‌گذار هستیم، یعنی بسیاری از قوانین ما اضافه بوده و باید حذف شوند و به تصمیمات یک‌شبه و بخشنامه‌های متناقض پایان دهیم.
به گزارش خبرنگار حوزه اقتصاد کلان و بودجه گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، ‌ما ایرانیان همچنان با این سؤال مواجه هستیم که چرا پیشرفت و توسعه در کشور ما آنچنان که باید و شاید رخ نداده و یا روند آن کند است؟ دلایل متنوعی برای این اتفاق تعریف می‌شود، دلایلی که هر کدام بحث جداگانه‌ای می‌طلبند، اما یکی از مواردی که گاه مورد توجه اساتید دانشگاه و کارشناسان قرار می‌گیرد، لزوم رشد و توسعه اقتصادی است، تا جایی که برخی از آنها این دلیل لازم برای توسعه سیاسی و اجتماعی را، رسیدن به توسعه اقتصادی می‌دانند که پس از آن سایر ساختارها نیز در کشور فراهم می‌شود.
از این‌رو با روح‌الله مهرجو، استاد دانشگاه و پژوهشگر در این باره به بحث و گفت‌وگو پرداختیم. او معتقد است که منابع نفتی باعث شده تاکنون تولید و خدمات کشور آنچنان که شایسته و بایسته است، مورد توجه قرار نگیرد.
چهارشنبه هجدهم فروردین ۰۰