menusearch
mehrjoor.ir

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

جستجو
فرصت‌های بی‌برگشت فرصت‌های بی‌برگشت نعمت، مرغ گريزپايى است که اگر قدرشناسى نشود، پرمى‌کشد و از دست مى‌رود. وقتى فرصت مناسبی براى کار خير، براى آموختن علم، تربيت نفس، خودسازى، حق‌گويى و نشر فضايل هست، وقتى تو هم نيرو و امکانات و فرصت جوانى و مجال بهره‌ورى دارى، کفران نعمت است اگر فرصت‌ها را تباه سازى، يا نعمت‌ها را هدر دهى، يا از مجال پيش آمده، به نفع حق و خوبى و پاکى استفاده نکنى و شکر عملى نعمت را به جا نياورى.

اميرالمؤمنين (عليه السلام) می‌فرمايند:

"کسى که آبشخور گوارايى بيابد که مى‌تواند از آن سيراب شود، ولى آن را غنيمت نشمارد، ممکن است تشنه شود و آن را بجويد، اما ديگر آن را پيدا نکند!"(1)
یکشنبه پنجم خرداد ۹۸
یاداشت اختصاصی  ماهنامه فکر اقتصادی یاداشت اختصاصی ماهنامه فکر اقتصادی روح الله مهرجو،پژوهشگر اجتماعی و مدرس دانشگاه پایگاه خبری فکراقتصادی_ شغل مهمترین عامل آرامش روحی و روانی مردم در جامعه امروزی است. داشتن یک شغل خوب به معنای درآمد اقتصادی برای گذران زندگی است. به همین دلیل به نخستین اولویت انسان‌ها بدل شده است. وقتی این مهم حاصل می‌شود، امنیت شغلی مبحثی است مطرح می‌شود […]http://www.fekreeghtesadi.ir/21461/ جمعه سوم خرداد ۹۸  اعمال شب‌ نوزدهم ماه مبارک رمضان اعمال شب‌ نوزدهم ماه مبارک رمضان شب نوزدهم ماه رمضان، اوّل شب‌های قدر است، شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه. در آن شب تقدیر امور سال می‌شود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل می‌شوند و به خدمت امام زمان(ع) مشرف می‌شوند و آن‌چه برای هرکس مقدّر شده است بر امام زمان(ع) عرضه می‌کنند. جمعه سوم خرداد ۹۸ «رعایت امانت، بستر تربیت» «رعایت امانت، بستر تربیت» یکی از مهم‌ترین علت‌های تزلزل و در نتیجه از هم فروپاشیدن خانواده‌ها، بی‌اعتنایی زوجین به حقوق همدیگر می‌باشد. اگر آنان حقوق متقابل را مراعات نکنند و به یکدیگر احترام نگذارند و نیز همدیگر را تحمل نکنند و از لغزش‌ها و خطاهای عادی در رفتار یکدیگر اغماض و چشم‌پوشی ننمایند، اعتماد و اطمینان آنان نسبت به یکدیگر سلب خواهد شد. بدیهی است فرزندانی که در فضای بی‌اعتمادی رشد کنند، به حقوق دیگران از جمله پدر و مادر خویش بی‌اعتنا خواهند بود. برای همین یکی از زمینه‌های تربیت را می توان در احترام به همسر و رعایت حقوق وی دانست. سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ۹۸ گزارشات لحظه به لحظه از شهادت امام علی علیه السلام گزارشات لحظه به لحظه از شهادت امام علی علیه السلام در شب نوزدهم، مولا حال عجیب و غیر توصیفی داشت. برای دلجویی بیشتر از دختر کوچکش، آخرین افطار خود را (با توجه به اطلاع قبلی از شهادت خویش) در منزل دخترش ام کلثوم قرار می دهد. سر سفرة افطاری که غذای موجود در آن دو قرص نان جو و مقداری شیر و نمک است، می نشیند. رو می کند به دخترش و می فرماید: دخترم! تاکنون نشده که پدرت با دو خورشت افطار کند. دخترم! شیر را بردار! من با همان نان و نمک افطار می کنم. یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۹۸
شرکت سازنده