menusearch
mehrjoor.ir

اخبار - دو

جستجو
تأمین اجتماعی در محاصره مطالبه از دولت تأمین اجتماعی در محاصره مطالبه از دولت روح الله مهرجو،پژوهشگر اجتماعی و مدرس دانشگاه پایگاه خبری فکراقتصادی_ شغل مهمترین عامل آرامش روحی و روانی مردم در جامعه امروزی است. داشتن یک شغل خوب به معنای درآمد اقتصادی برای گذران زندگی است. به همین دلیل به نخستین اولویت انسان‌ها بدل شده است. وقتی این مهم حاصل می‌شود، امنیت شغلی مبحثی است مطرح می‌شود سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۹۸ آیا خشونت در جامعه ایرانی نگران کننده است؟ آیا خشونت در جامعه ایرانی نگران کننده است؟
روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - 6 رمضان 1440 - 11 مه 2019

خانه فید خبری شناسنامه روزنامه میثاق نامه روزنامه نگاران ارتباط با ما

عناوین صفحه

۱ - صفحه اول
۲ - سیاست
۳ - جهان
۴ - اقتصاد
۵ - جامعه
۶ - شهرستانها
۷ - فرهنگ وهنر
۸ - صفحه آخر21 اردیبهشت 1398 | فرهنگ و هنر | کد خبر: 61457
0
0
[بازگشت به صفحه]
آیا خشونت در جامعه ایرانی نگران کننده است؟
روح الله مهرجو ‪-‬ اتفاقاتی که در چند هفته اخیر به ویژه در شهر همدان، برای آن روحانی رخ داد و به دست یک سابقه دار به شهادت رسید، آدمی را وا می‌دارد که به بررسی خشونت در جامعه ایرانی بپردازد. در اصل این سوال را می‌توانیم مطرح کنیم که چگونه در جامعه‌ای که دین، عرفان و تصوف، جوانمردی جایگاه رفیعی دارد، عده‌ای هم هستند که خشونت را نشانه مردانگی و افتخار می‌دانند؟ از گذشته‌ای که ما به آن دسترسی داریم، بودند برخی که کلاه شابگاهی بر سر می‌گذارند، دستمال ابریشمی به دست می‌گیرند و با خواباندن پشت کفش پاشنه تخمه مرغی در خیابان نفس‌کش سر می‌دهند. اگر چه امروز این بخش از جامعه که چاقو کشی و مهارت‌های آن از جمله شاخصه‌های مهم به حساب می‌آمد، خبری نیست، اما وجهه آن تغییر کرده است و هنوز بخشی از جامعه با این تفکر خو گرفتند که بزن بهادری از جمله اصول خودنمایی و بزرگ بودن است.
شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۹۸
چرا خشونت در جامعه ایرانی گسترش می‌یابد چرا خشونت در جامعه ایرانی گسترش می‌یابد خشونت در جامعه ابعاد مختلفی دارد. آنچه در این سال‌ها بارها از سوی پژوهشگران علوم اجتماعی بسیار یاد شده است، و به نوعی در جامعه نیز گسترش یافته، کاهش آستانه صبر و تحمل مردم ما است. یک تصادف کوچک می‌تواند یک دعوای تمام عیار را رقم بزند، جمعه سیزدهم اردیبهشت ۹۸  شغل مهمترين دغدغه جوانان در کشور است شغل مهمترين دغدغه جوانان در کشور است خبرگزاري آريا-جوانان نياز به شغل، مسکن و آينده دارند و بايد براي آن‌ها برنامه ريزي کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا، در نشستي که با روح الله مهرجو کارشناس مسائل اجتماعي داشتيم به مناسبت روز جوان درباره جوانان و مسائل مربوط به آنان گفتگو کرديم که در زير مي خوانيد:
چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ۹۸
دولت، مالیات و نفت روح الله مهرجو دولت، مالیات و نفت روح الله مهرجو شاید بتوان خلاصه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در یک جمله خلاصه کرد «رهایی کشور از پول نفت و وابستگی آن به مالیات برآمده از فعالیت‌های اقتصادی سالم». این جمله می‌تواند ما را در بودجه ریزی و سیاست‌گذاری کمک شایانی کند. از زمان کشف نخستین منابع نفتی در مسجد سلیمان توسط دارسی، تا کنون بودجه و درآمد کشور به پول نفت وابسته بوده است و زمانی که درآمدهای نفتی افزایش یافته، دولتمردان سرازپا نشناختند و زمانی هم قیمت آن کاهش یافت و یا تکانه‌هایی چون تحریم‌ها بر درآمد نفتی کشور سایه انداخت، برخود لرزیدند. چهارشنبه بیست و هشتم فروردین ۹۸
شرکت سازنده