menusearch
mehrjoor.ir

16 آذر روز دانشجو مبارک

جستجو
۱۳۹۸/۹/۱۶ شنبه
(0)
(0)
16 آذر روز دانشجو مبارک
16 آذر روز دانشجو مبارک

16 آذر ماه نشان از ایستادگی، شجاعت، آزادگی و اندیشه ورزی دانشجویانی است که ادامه دهنده راه شهیدان و جان برکفانی همچون شریعت رضوی‌ها، قندچی ها و بزرگ‌نیاها هستند. روز دانشجو فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ قشر عظیم دانشجویان و سرنوشت سازان را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آن ها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده‌اند. چه بزرگ مردان و بزرگ زنانی که در راه آزادگی، علم اندوزی و جهاد در راه علم و دانش جان خود را فدا کردند تا امروز ایران اسلامی بتواند در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی دنیا بدرخشد.

دانشجو قلب تپنده دانشگاه و دانشگاه قلب تپنده جامعه است. هدف غایی دانشگاه حل معضلات جامعه و ترسیم نقشه راه پیشرفت جامعه است. دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی برخواسته از دانشگاه (به ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی) به عنوان نیروی محرکه دانشگاه و حلقه واسط میان جامعه و دانشگاه دارای نقشی مهم و کلیدی هستند. توجه به نقش و جایگاه دانشجویان و استفاده از توان و پتانسیل آن‌ها به دانشگاه در جهت دستیابی به اهداف عالی یاری می‌رساند.

دانشجویان، آینده سازان این مملکت‌ اند و حمایت و اعتماد به آن‌ها می‌تواند به روند رشد کشور در عرصه‌های مهم علمی، اجتماعی و اقتصادی کمک کند. نکته حائز اهمیت این است که دولتمردان و مدیران باید به دانشگاه، دانشجو و نهادهای برخواسته از دانشگاه اعتماد کنند و به آن‌ها به عنوان بازوی توانمند در نظام علمی کشور تکیه کنند. استفاده از پتانسیل‌های دانشجویان و نخبگان می‌تواند سرآغاز اصلاح و تغییر در جامعه باشد.

به امید روزی که نقش و اهمیت دانشجو را بشناسیم و بتوانیم از این گنج گرانبها در جهت پیشرفت ایران اسلامی بهتر استفاده کنیم.​

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر